Get Adobe Flash player

CHS LIMET

Jsme malá chovatelská stanice v ústeckém kraji v malebném městečku Louny. Zabýváme se chovem Charleyjednobarevného anglického kokršpaněla. Našim cílem je především odchov zdravých a povahově vyrovnaných kokříků. Pokud právě takové štěňátko hledáte, jste vítáni!
Základní charakterovou vlastností kokršpaněla je optimistická veselá nálada. Anglický kokršpaněl je stále veselý, přítulný a přátelský pes, který miluje děti a lidi vůbec. Je zvídavý a kam se hnete, všude ho máte za sebou, hlavně v kuchyni. Je to totiž velký mlsoun a jeho apetit je nekonečný. Vždy vás rád přivítá skákáním a olizováním, a dokud se s ním nepomazlíte, nedá pokoj. Má energie na rozdávání, ale pokud má jeho pán sedavý životní styl, snadno se i z něho stane pecivál. Přesto ale miluje procházky, běh a hlavně plavání. Anglický kokršpaněl je šťastný, když se kolem něj něco děje, a když má být sám doma, dá mnohdy najevo svůj nesouhlas a pomstí se třeba na bačkorách nebo prádle. Je velmi inteligentní a rychle se učí, ale umí být i tvrdohlavý. Pokud je jeho pán nedůsledný, umí toho mazaně využít. Vždy se ale rychle stane miláčkem rodiny.

Anglický kokršpaněl

Louny

Poznámka:
Tento web se postupně stále doplňuje, bude obohacen o mnoho fotografií a dalších poznatků. Děkuji za pochopení a trpělivost.