Get Adobe Flash player

Speciální krmiva a pamlsky

Každodenně dostávají naši miláčci nějaký ten pamlsek nebo keksík nebo také sušené masíčko. Což milují. Ale občas dáváme našim pejskům, tak jednou týdně, kousací kosti nebo dentální tyčinky. To má svůj důvod. Na jejich zubech je žlutý povlak, který lze odstranit pouze jen z části. S největší pravděpodobností se jedná o zubní plak a zubní kámen.To nažloutlé, co šlo setřít, byl zubní plak, to neodstranitelné, pak zubní kámen.Ten již nejde odstranit jinak než ve veterinární ordinaci ultrazvukem nebo pomocí škrabek,podle rozsahu postižení. Vrstvy plaku nahromaděné na zubním kameni vyvolávají zánětlivou reakci přilehlých tkání dásně. Tomuto častému problému se říká: onemocnění dutiny ústní u psů a vždy vyžaduje léčbu veterináře.

Po odstranění kamene,vyléčení dásní a celé dutiny,kde bude s největší pravděpodobností i menší zánět,je potřeba o zuby psa pečovat. Nejúčinnější péčí je čištění zubů kartáčkem dvakrát denně po nakrmení.
Vzhledem k tomu,že tento proces je hodně časově náročný a ne každý pes si to nechá líbit,zkuste další možnosti. Speciální krmiva a pamlsky,vše podporující žvýkání. Pokud pes nesnáší čistění zubů kartáčkem, doporučuji vždy po krmení dávat speciální krmivo na čištění zubů. Pravidelné a pečlivé podávání toho speciálně vyrobeného krmiva dosahuje vysoké procento snížení plaku na zubech. 

zubní plak a zubní kámen