Get Adobe Flash player

Jak to všechno začalo.....

Celé mé dětství jsem si přála pejska. Sice jsem měla možnost pejska navštívit u prarodičů, ale to bylo pro mě málo. Držela jsem se hesla: Tam, kde jsou děti, má být i pejsek. Tak se i stalo! 
První náš čtyřnohý člen rodiny byla černá fenka Ambra (anglický kokršpaněl s PP) narozená roku 1992. Byl to mazlíček celé naší rodiny.
Její místo později nahradila nádherná fenka zlatého anglického kokršpaněla se jménem, jak jinak než, Ambra. Náš miláček s velkým „M“. Tolik psí lásky, věrnosti a oddanosti, to člověka stále dojímá a udivuje.
Narodil se nám syn Honzík a stali se nejlepšími kamarády. Vychovali jsme několik krásných štěňátek …. Až Ambra v kruhu naší rodiny zestárla. Přesně na Mikuláše roku 2011 nás navždy opustila. Zůstalo jen velké prázdno.
Začali jsme tedy řešit problém, jaký pejsek může nahradit naší Ambrinku, která byla pro nás nenahraditelná. Jak by měl vlastně vypadat. Měl by být o něco menší, ale ne o moc větší... Měl by být lovecký a neměl by být černobílý. Ale měl by mít ty krásné oči jako anglický kokršpaněl. No prostě po všech pro i proti byla volba jasná. Bude to anglický kokršpaněl, zlatý, fenka a pokud možno co nejdříve.
Co nejdříve, to se lehce řekne. Několik dní jsme seděli na internetu a nic. Až jednoho dne se mi podařil najít kontakt na chovatelskou stanici z Chalupecké louky, kde zrovinka měli malé kokříky a dokonce jim zůstávala ještě jedna volná zlatá fenka. A když nám paní majitelka – Milada Kubíková ukázala na netu fotku, bylo rozhodnuto. Byla krásná, nádherná. Za dvě hodiny jsme byli doma, abychom ji viděli ve skutečnosti. V přímém kontaktu byla ještě krásnější. Od té doby jsme se už nemohli dočkat, až si pro ni pojedeme.

Pro malou Královnu (Queenie z Chalupecké louky) - Charley, jsme přijeli v prvním možném termínu, den po Vánocích. Hned mezi dveřmi na uvítanou k nám přiběhlo zlaté štěňátko, které si lehlo na zádíčka a vyžadovalo drbání. Samozřejmě, že si nás takhle testovala naše Charley. Po báječném dopoledni, které se protáhlo až do odpoledne, kdy jsme dostali očkovací průkaz a spousty dobrých rad, kdy si mezitím kokřík svým pachem značil nový pelíšek a předváděl se novým páníčkům, po takhle náročném dni zůstalo v námi přivezeném pelíšku spinkat jedno malé, zlaté nadělení - Charley. A od tohoto okamžiku a tohoto dne to všechno začalo.

PRVNÍ VÝSTAVA

Na jaře 2012 jsme si chtěli udělat výlet, chtěli jsme ho podřídit naší Charley a tady vznikla myšlenka, navštívit výstavu.
Doma pak nastalo dilema. A tak jsme Charley přihlásili do třídy štěňat. 

Bylo to od nás tehdy kus drzosti. Vždyť jak se běhá v kruhu, jak vypadá výstavnické vodítko, jak se má stát ve výstavním postoji, a že se pejsek musí ostříhat a upravit, to vše nám bylo po letech naprosto cizí. 
Výstava byla pěkná, počasí nám přálo a kupodivu nás z kruhu ani nevyloučili. 
Vyběhali jsme si hodnocení nadějná a odcházeli s přesvědčením, že není všem dnům konec… 

STŘÍHÁNÍ A DALŠÍ VÝSTAVA

Na výstavu v Mladé Boleslavi jsem Charlince lehce amatérsky přistřihla packy. A zkusila jsem první úpravu, kdy jsem během dvou hodin udělala z našeho „lvíčka“ „princeznu“. 
Další výstava na Kladně skončila s perfektním hodnocením V1, VT, KV a skvělým posudkem.  Poté jsme absolvovali ještě několik výstav v Čechách a naší poslední výstavou byla výstava v Polsku ve Swiebořicích. Naše Charley splnila vše co mohla a stala se chovnou fenou.

Toto naše snažení o spokojený a šťastný život našich kokřích holčiček nás dovedlo až k založení této chovatelské stanice. Všem budoucím majitelům našich štěňátek přejeme, aby jim i jejich kokřík dokázal přinést do života tolik radosti a pohody jako nám.