Rozmnožování
Po zimním klidu následuje období páření. Samičky mívají 2-4 snůšky do roka po 12-30 vejcích. U těchto agam můžeme pozorovat schopnost samice uchovat si ve svém těle sperma po delší dobu. Díky tomu může dojít k oplodnění další snůšky, aniž by jí předcházelo páření.
Kladení vajec
Samice kladou vejce do chodby, kterou si předem vyhrabali ve vlhkém substrátu. Po nakladení chodbu zahrabou. Na to je potřeba pamatovat a proto v době kladení vytvoříme v rohu terária vyvýšenou vrstvu vlhkého substrátu nebo dáme do terária krabici s vlhkým substrátem ve vrstvě asi 25-30 cm. Přibližně 3 dny potom, co začne samice hledat místo na kladení (zkouší hrabat na různých místech v teráriu), vložíme ji do této krabice, aby mohla vyklást svá vejce.
Inkubace vajec
Vejce inkubujeme při vyšší vlhkosti, z důvodu vstřebávání vody a následného zvětšení objemu. Vlhkost však nesmí být příliš vysoká jinak začnou vajíčka plesnivět. Pokud ke zvýšení vlhkosti používáme rozprašovač, nikdy nerosíme přímo na vejce. Jako podklad pod vejce bych doporučila rašeliník nebo vermikulit. Některé zdroje uvádí, že při teplotě 28°C se po 75 dnech líhnou převážně samičky a při teplotě 32°C po 55 dnech převážně samečci. Viděla jsem ovšem i názory, že při teplotě vyšší než 30°C zárodky ve vejci odumírají. Každopádně pokud budete inkubovat při teplotě 28°C nic tím nezkazíte.
Vylíhlá mláďata
Čerstvě vylíhlá mláďata měří 9 – 11 cm. Často se v literatuře a na internetu uvádí, že se nesmí chovat ve větších skupinkách, protože by na sebe útočila a mohla se nepěkně zranit. Stačí je pouze pořádně porosit asi 2 – 3x denně a vše je v pořádku. Ovšem i přes tato opatření se občas štípnou do ocásku během lovu, což ovšem většinou nic není. Rozhodně pokud máte k dispozici prostor na to, aby byla mláďata v menších skupinkách, určitě je rozdělte. Dospívají při dosažení délky těla 13 cm. Uvádí se, že pohlaví se u tohoto druhu dá určit až ve věku kolem 6 měsíců, ale s větším množstvím zkušeností ho poznáte ale dříve.
Neoplodněná vejce.