Get Adobe Flash player

Před návštěvou salonu

A)  koupání dlouhosrstých plemen pro standardní stříhání, nebo krátký střih na přání.
Chcete-li, aby střih vašeho psa byl opravdu dobrý, musí být jeho srst také na stříhání dobře připravená –  to znamená dobře rozčesaná, vyčesaná, vykoupaná a  vysušená.  Tyto služby si samozřejmě můžete objednat v salonu. Pokud se ale rozhodnete, že pejska na stříhání připravíte sami, ráda bych vám poskytla krátký návod, jak dlouhosrstého psa dobře vykoupat a vysušit  (chcete-li střih, nikoli oholení strojkem). 

a) srst psa důkladně rozčešete, pročešete kovovým hřebenem a vykartáčujte.
b) srst velmi důkladně prosprchujete teplou vodou – tak aby byla i u psa s velmi hustou srstí  všude dobře namočená až ke kořínkům            
c) pečlivě vymyjete srst dostatečným množstvím vhodného šamponu pro psy , na delší dobu nekoupaného či špinavého psa šampon použijte dvakrát         
d) důkladně opláchněte šampon
e) mokrou srst zbavte vody vymačkáním do ručníku – třením ji zbytečně zacucháte,  zejména u dlouhosrstých psů s měkkou srstí
f)  pročešte srst hřebenem  a  vysoušejte fénem –  ne horkým vzduchem, pouze teplým, nejlépe vlažným
g)  během fénování srst protahujte pod fénem hřebenem či kartáčem do rovna -  vyfénujte zcela do sucha.
Necháte-li  po koupání psa schnout bez fénování (psovi ani jeho to srsti příliš neprospívá), srst zvlní, bude přeleželá, polámaná. Mezi přípravou psa na stříhání a kvalitou střihu platí přímá úměra - dobře připravený (rozčesaný, vykoupaný a vyfénovaný)  pes bude dobře ostříhán a naopak - špatná příprava má na kvalitu střihu negativní dopad.

Návod na koupání je pouze orientační, platí zejména pro pudly, bišonky, boloňáčky, shi-tzu, yorky, lhasa apso, kokry, setry, briardy, bobtaily a další dlouhosrstá plemena. Pokud chcete srsti vašeho psa poskytnout ještě více péče, můžete koupání obohatit o použití celé řady balzámů, kondicionérů, olejů a další  péče podle  typu srsti.

B) poučení pro majitele teriérů a drsnosrstých plemen
Srst těchto psů se upravuje trimováním, před kterým v žádném případě koupání není vhodné minimálně 2 - 3 týdny před návštěvou salonu!!! (osprchování  bříška a nohou po procházce samozřejmě nevadí, mám na mysli koupání šamponem). Pokud jste zvyklí svého teriéra koupat  (koupání drsnosrstým příliš neprospívá), vykoupejte ho až po otrimování s cca  4 - 7 denním odstupem,  nebo  žádejte kompletní péči v salonu, kde je k těmto účelům speciální hypoalergenní šampon. Nezapomeňte, že i srst drsnosrstých psů je třeba pravidelně rozčesávat a kartáčovat, aby nezplstnatěla.  Před stříháním je proto třeba i tyto psy náležitě pročesat. Srst na břiše a nohou bývá často zaplstěná, přestože  pes navenek působí vcelku upraveně.

C) pro majitele, kteří chtějí mít ze svého dlouhosrstého pejska  krátkosrstého
Pro ty, kteří chtějí svého nejlepšího přítele oholit strojkem, jak jen to půjde nakrátko, platí zjednodušená verze koupání  pro dlouhosrsté – body  c,d,e,f,g. Počítejte však s tím, že strojkem oholeného psa je po ostříhání třeba dobře opláchnout a vymýt tak zbytky přestříhané srsti, které nelze zcela vykartáčovat. Ty často způsobí svědění a pes na ně reaguje drbáním. Protože koupání holeného psa je zpravidla časově méně náročné a tedy i levnější, zvažte, zda není příjemnější přenechat koupání do péče salonu.
Nezapomeňte, že kvalita kosmetiky  (u přípravků nabízených běžně maloobchodní sítí častěji bohužel spíš nekvalita), kterou při koupání použijete, se na srsti vašeho psa rozhodně projeví. Pokud máte o vámi používaném šamponu pochybnosti  (srst se neleskne, je suchá, lámavá, pes má lupy apod.),  svěřte koupání raději nám. Používáme výhradně testovanou profesionální kosmetiku, jejíž přípravky vám podle typu a kvality srsti rádi doporučíme i pro domácí použití.