Get Adobe Flash player

Salon pro psy Limet je zaměřen na kompletní péči  o srst psů všech plemen, rozčesávání, vyčesávání podsady, trimování, stříhání, koupání s následným sušením a konečnou úpravou srsti. V případě potřeby je samozřejmostí čištění uší, depilace ušních chloupků, stříhání drápků a čištění análních váčků.

Po osobní domluvě lze Vašeho pejska, upravit podle mezinárodního standardu příslušného plemene, ale i podle Vašich představ, nebo momentálních potřeb Vašeho čtyřnohého kamaráda.
Nabízíme také revitalizaci srsti a péči o srst poškozenou nesprávnou úpravou.

V salonu používáme výhradně testovanou kosmetiku.

1. Koupání psa
Před každou úpravou ( vyjímkou je TRIMOVÁNÍ ) je nezbytné, aby byl pejsek vykoupán.
Náš salón je momentálně připraven na koupání psů malých a středních plemen. (Velká plemena v brzké době.)
Koupání zahrnuje:

šamponování (v případě nutnosti 2x)

regenerační balzám 

vysušení

Časová náročnost - 30 - 60 minut, i déle, dle délky srsti, u velkých plemen 1,5 - 2 hodiny. 
Pracujeme výhradně s profesionální psí kosmetikou. 

2. Vysušení

3. Stříhání

4. Trimování

Trimování je speciální úprava srsti. Jedná se o vytrhávání staré odumřelé srsti i s kořínky, díky kterému se srst lépe regeneruje a je odolnější. Tato úprava je určená především pro drsnosrstá plemena. Tato plemena neznají běžný cyklus línání dle ročního odbodí, tudíž jejich srst dorůstá a odumírá průběžně po celý rok. Vzhledem k celkové struktuře chlupů je i samovolné vypadávaní dosti obtížné a právě trimování tomuto procesu napomáhá. Srst díky trimování působí svěže a zdravě.
Jak často trimovat?
Jelikož srst u každého jedince dorůstá v jiném časovém rozmezí, nelze přesně určit,  jak často by se srst měla trimovat. Zpravidla se úprava provádí každé 4 měsíce, ovšem jsou psi, u kterých je nutné provést úpravu častěji. Je nutné zvážit, kdy už je vhodná doba pro trimování. Přehnaná péče může mít v tomto případě negativní dopad na strukturu srsti, mohou se začít tvořit lysá místa - což je způsobené tím, že nová srst neměla ještě potřebný čas k jejímu dorůstání. V takovém případě je lepší s úpravou počkat  a pokud si nebudeme jistí, kdy je ten správný čas, obrátit se na odborníka.
Pokud objednáváte svého pejska na trimování, nesmí být min. 3 týdny vykoupaný. Po umytí je srst hebká a jemná, prokluzuje, což je pro tuto úpravu nežádoucí.

Doporučení: k úpravě doporučujeme pejskovi objednat i následné koupání ve speciálním šamponu, který je určený přímo po trimování. Přípravek působí příznivě na podrážděnou kůži, má desinfekční účinky a vyplachuje chlupové folikuly.

Doba úpravy :  2 - 3,5 hod.

5. Rozčesávání

6. Odstranění zplstnatělé srsti

7. Krácení drápků
Problém drápků je velmi individuální. Existují jedinci, u nichž není třeba drápky upravovat za celý jejich život. Jsou naopak jedinci, u nichž růst drápků probíhá velmi rychle a je třeba je pravidelně ošetřovat. Většina psů a koček má na předních končetinách po pěti prstech a na zadních končetinách po čtyřech prstech. Existují však i plemena se sedmi i více prsty na jedné končetině. Je důležité, aby majitel občas věnoval pozornost délce a tvaru všech drápů svého zvířete, a v případě potřeby se dostavil k úpravě tohoto problému. Pokud jste zkušení chovatelé, máte potřebné vybavení (speciální kleště na drápy) a dostatečně poslušné zvíře, můžete drápky zkracovat sami. Máte samozřejmě kdykoliv možnost nechat tento zákrok na odbornících

8. Ošetření tlapek

9. Čištění uší
Jedná se o nejčastější problém zejména u zvířat s převislými boltci, ale problémy se vyskytují u všech plemen. Preventivní čištění uší je nutno provádět v intervalu po 10 - 14 dnech speciálním roztokem, který rozpouští ušní maz, dezinfikuje povrch sliznice zvukovodu a zklidňuje celé ucho.

10. Depilace ušních chloupků ( pomocí speciálního pudru )

11. Ošetření análních žláz

Psi a kočky mají v okolí řitního otvoru umístěny dvě mazové žlázy - anální žlázy. Tyto žlázy obsahují sekret, který se za normálních okolností samovolně vylučuje při kálení zvířete. U velkého počtu zejména psů dochází k poruše vylučování sekretu ze žlázek a ty se pak přeplní a může v nich vzniknout zánět.

Přeplnění se projevuje u zvířat „sáňkováním" - zvíře dře konečník o podlahu, nohy má natažené dopředu (tento projev není příznakem „začervení", jak je mezi chovateli milně zakořeněno!). Pokud bychom tento stav podcenili, neprovedli vyprázdnění ucpaných žlázek, došlo by k zánětu žlázek a k jejich abscedaci - tzn. prasknutí žlázky a odtoku sekretu přes otvor v kůži. Tento stav je pak nutno dlouhodobě léčit.

Proto je lepší pravidelně provádět vyprazdňování obsahu žlázek buď doma, nebo při návštěvě v ordinaci. Preventivní odstranění sekretu je vždy lepší nežli následné léčení zanedbaného zánětu či abscesu análních žlázek

12. Poradenství v péči o srst

Nezapomeňte, že úspěch vašeho psa nezáleží jen na práci střihače, ale i na vás. Začněte včas.