Get Adobe Flash player

Výstavní úprava

Pokud chcete svého psa připravit pro výstavu a  nejste pravidelným zákazníkem salonu, je třeba objednat se s delším předstihem, protože ve výstavní sezóně je o stříhání velký zájem.  Naše práce je naší vizitkou, což u psů, kteří se prezentují na výstavách platí dvojnásob. Aby byl pes na výstavu náležitě připraven, je zapotřebí dobré spolupráce majitele psa  se salonem. Pro výstavní střih se potřebujeme včas seznámit se stavem a kvalitou srsti, abychom mohli dostatečně přesně určit časový postup stříhání a jeho náročnost, případně poradili majiteli, jak má o srst před výstavou pečovat. Každý vystavovatel si přeje aby se jeho miláček umístil co nejlépe a my se snažíme udělat pro to vše, co je v našich možnostech. Nezkušenému vystavovateli rádi v začátcích pomůžeme a poradíme. Srst výstavního psa by měla být celoročně správně udržovaná, pěstěná a stříhaná. Můžeme vám nabídnout speciální program pro výstavy, který při pravidelnosti návštěv cenově zvýhodníme. Často se ale stává, že srst, kterou je třeba pečlivě připravit na výstavu, 
je poničená špatnou předchozí úpravou nebo zanedbaná majitelem a dlouhodobě neudržovaná. Takového psa je připravit pro výstavu velice obtížné, někdy (při vážnějším poškození srsti neodborným zásahem) i nemožné. Pokud i v tak majitel na účasti na výstavě trvá (např. z důvodů splnění podmínek pro chovnost), uděláme pro úpravu jeho psa v rámci možností maximum, ale neneseme za ni odpovědnost. V současné době jsou na  výstavní střih psa, který velmi často výrazně ovlivní konečné umístění, kladeny nemalé nároky. Proto je-li srst vašeho psa ve špatné kondici nebo poničená, raději výstavu oželte a ušetřete si zklamání ze špatného výsledku. Rádi vám poradíme a pomůžeme dát srst do pořádku pro další výstavy. Pro objednání na výstavu budeme chtít znát původ vašeho psa – chovnou stanici, o jakou výstavu se jedná, kdy a kde se koná, byl-li už pes vystavován, jak se umístil, kdo a jak ho pro výstavu upravil,  kdy a kým byl upravován naposledy. Většina  našich výstavních svěřenců (včetně psů, které chováme a prezentujeme na výstavách) je z řad  FCI skupiny č.8 – slidiči a retrívři, některá další ze skupin FCI sk.č.4 – jezevčíci, FCI sk.č.6 – barváři a honiči. Rádi pomůžeme i majitelům plemen ovčáckých psů a chrtů,  jsme schopni koupat i velká plemena, která řada salonů odmítá, protože koupání je pro jejich váhu a velikost náročnější.  
Nezapomeňte, že úspěch vašeho psa nezáleží jen na práci střihače, ale i na vás. Začněte včas.

Pozn. v nově otevřené provozovně v Hilbertově ulici 61, Louny prozatím velká plemena nekoupeme, ale brzy tomu tak bude. Děkujeme za strpení a pochopení.